سفارش تبلیغ
صبا ویژن
ستمکار را چنین سوگند دهید ، اگر بایدش سوگند دادن : که او از حول و قوت خدا بیزار است ، چه او اگر به دروغ چنین سوگندى خورد در کیفرش شتاب شود ، و اگر سوگند خورد به خدایى که جز او خدایى نیست در کیفرش تعجیل نبایست چه او خدا را یگانه دانست . [نهج البلاغه]
 
دوشنبه 99 اردیبهشت 8 , ساعت 11:22 عصر

کسب درآمد و افزایش سود با بازاریابی آنلاین 

افزایش سود با ارجاع مشتری

یکی از مواردی که درمشاوره کسب و کار آنلاین تاثیر گذار است میزان ارجاع مشتری می باشد نتایج به دست آمده از تحقیقات انجام شده بیانگر تاثیر مستقیم برنامه ریزی برای ارجاع مشتری بر افزایش سوددهی می باشد برنامه ای ارجاع مشتری شامل فعالیت هایی می شود که مشتری را متقاعد و مجاب به معرفی کسب و کار شما به دوستان و اشنایان می باشد مدیر بانک با شنیدن این آمار بسیار خوشحال شده بود. او در ابتدا این واهمه را داشت که نکند با ارائه این تسهیلات، افراد زیادی روانه بانک شوند و هر کس، افرادی را بیاورد که هیچ تراکنشی نداشته باشد و فقط به صرف 25 یورو حساب باز کرده باشند. بعد از بررسی مسائل مختلفی مانند سن و جنسیت، طبق محاسبات انجام شده، افرادی که با ارجاع بقیه، مشتری بانک شده بودند، 18 درصد بیشتر علاقه مند به ادامه فعالیت با بانک بودند و سودآوری شان برای بانک 16 درصد بیشتر از بقیه بود. یعنی هر کدام از این مشتریان 40 یورو بیشتر سوددهی داشته اند. در واقع بانک به ازای هر 25یورویی که صرف جایزه ارجاع دادن مشتری به بانک کرده بود، 60درصد سود کرد.

بازارایابی آنلاین

نکات کلیدی استراتژی ارجاع مشتری

یکی از نکات قابل تامل و توجه که از نتایج این تحقیقات به دست آمده این است که حاشیه سود دریافتی از مشتریان ارجاعی فقط در سال اول بیشتر می باشد و این تفاوت سود در طی زمان از میان می رود و بعد از 2/5 سال به سطح ثابت و معمول می رسد به طور معمول مشتریانی بانک را معرفی می کنند که از مشتریان خوب به حساب می آیند آن ها افرادی را به بانک معرفی می کردند که محصولات، خدمات، موقعیت، ساعت های کاری و ... مسائل مربوط به بانک را دوست داشتند. با توجه به اینکه این مشتریان دقیقا به چیزی که می خواستند رسیده اند، حاضرند مبلغ مورد نیاز را سریعا برای آن پرداخت کنند. انرژی بازاریابی و فروش بسیار کمتری برای جذب آن ها صرف شده است. برعکس در مشتریانی که خود با بانک آشنا شده اند، مدت ها طول می کشد که جزییات خدمات آن را بر اساس تعامل های شخصی متوجه شوند.

بازاریابی

کسب درآمد اینترنتی

درعصر امروز اینترنت نقش مهمی در روند توسعه بازاریابی و فروش دارد . کارآفرینان زیادی به دنبال استفاده بهینه و حداکثری از اینترنت می باشد. در صورت توان استفاده بهینه و درست از اینترنت را داشته باشید می تواند به بخش بسیار مهمی از بازاریابی و مشاوره کسب و کار مبدل می شود . در غیر اینصورت هزینه کردن و خرید اینترنت هیچ نتیجه ای حاصل نمی شود برای کسب حداکثری سود و بازگشت سرمایه خود از اینترنت و درآمدزایی از اینترنت را تجربه کنید

رعایب و دستیابی به اصول اساسی

برای دست یابی به اصول کار و روش کسب درآمد پاسخگویی به سه سوال زیر الزامی است

  1. دلیل اینکه یک مشتری محصول من را به رقیب ترجیح می دهد  چه در بازایابی سنتی و چه در بازاریابی آنلاین چیست ؟
  2. آیا برای تمام جنبه های محصولات و خدمات ما بازار مناسب وجود دارد ؟
  3. آیا بازار مورد نظر ما به اندازه کافی گسترده می باشد که کسب و کارمان را حمایت کند؟
  4. مقرون به صرفه ترین راه برای دستیابی به بازار با توجه به شعار ما محصول یا خدمات متفاوتی ارائه می کنیم
  5. چیست ؟

انتخاب صحیح و مناسب شبکه های اجتماعی

تمامی بازاریابی شبکه های اجتماعی کارایی یکسانی ندارند به طور مثال pinterest بر پایه تصویر می باشد برای یک فروشگاه طلا و جواهر مناسب و ایده آل می باشد اما برای یک موسسه وکالت چندان مناسب نیست برخلاف میزان تاکید بر حضور و فعالیت در شبکه های اجتماعی می شود حضور در تمام شبکه های اجتماعی خروجی موفقیت آمیزی نیست و گاهی امکان دارد به توسعه و ارتقای برند لطمه وارد کند تمام مسائل بستگی به جنس مخاطبین و جامعه هدف شما دارد که متناسب با کسب و کار خود باید انتخاب کنید برای مثال برای برقراری ارتباط با افراد میانسال جامعه برقراری ارتباط با شبکه اجتماعی تویتتر مناسب نیست و بازخوردی نخواهید گرفت قبل از اینکه زمان و هزینه کنید به خوبی راجع به همه این شبکه های اجتماعی تحقیق کنید.

ارائه محتوا ارزشمند

فعالیت در شبکه های اجتماعی فیسبوک، لینکدین،توییتر و ... با این پیغام که محصول ما را خریداری کنید قطعا به نتیجه نمی رسیم و با شکست مواجه می شویم مطالبی و محتواهایی باید به انتشار گذاشته شود مطالب باید با یک لینک ارزشمند ، یک مطلب در وبلاگ، یک ویدئو یا هر مطلبی که بار ارزشی داشته باشد را به محتوای خود لینک بدهیم و با تامین محتوا به عنوان یک پیج حرفه ای اطلاعات ارزشمندی را به اشتراک با مخاطب خود بگذارید در بازاریابی  دیجیتال  و اعتماد لازم برای تجارت بین شما به وجود آمده است سپس می توانید با قرار دادن بنر محصول تولیدی یا نوشتن یک ریپورتاژ برای محصول و یا خدمات خود آن ها را به فروش برسانید

توجه به میزان فروش نه بر میزان جذب فالور

یکی از مهم ترین و بزرگترین اشکالات بازاریابی اینترنتی دور شدن از اهداف می باشد شما به دنبال فروش محصول می باشید اما موفقیت خود را با میزان آمار بازدید و تعداد کلیک ها و لایک ها دنبال می کنید و معیارهای این چنین مورد سنجش و ارزیابی قرار می دهید اگر اهداف شما با هدف های تیمی که فعالیت های آنلاین  و روابط عمومی انجام می دهند مغایر می باشد بهتر است صحنه را ترک کنید اهداف موقت مشکلی ندارد جذب تعداد مشخصی فالور و دنبال کننده در زمان مشخص هدف خوبی می باشد ولی اطمینان داشته باشیدکه هدف نهایی شما فروش بیشتر می باشد .

 

 


دوشنبه 99 اردیبهشت 8 , ساعت 10:55 عصر

ویژگی های بازاریابان موفق

نظریه جیسون فالس

جیسون معتقد است به علاقه واقعی به افراد و همچنین آن چیزی که دلیل و باعث می شود آنها به خرید و حمایت از یک نام تجاری بپردازند، دارم. به نظر من، بازاریابی صرفاً فروش نیست. بلکه بیشتر هذف بازاریابی و فروش جمع آوری مخاطبانی از دوستان پرشور که به انجام تجارت با و برای شما می پردازند، اتلاق می شود. هرچند این مفهومی آرمانی است، اما دور از دسترس نیست.

نظریه جان جانتش
کنجکاوی را برترین قدرت خود بدانید .باید اطلاع داشته باشیم که چیزها چرا و چگونه کار می کنند این ویژگی اخلاقی باعث می شود تلاش برای تجربه کردن و با استفاده از تجربیات مشاوره کسب و کار چیزهای جدید و مطالعه مطالب مرتبط با بازاریابی و فکر کردن به فراسوی بدیهیات نیز بپردازیم معتقد است که همه این نکات باعث می شود که یک بازاریاب بهتری شویم یا اینکه دست کم به من اجازه می دهد که ارزش بیشتری برای جامعه خودم فراهم آورم.

نظریه جیم جوزف
جوزف یک ناظر ثابت است جورف نه تنها بر تکمیل و ارتقای مطالب وبلاگ خود بلکه برای فعال و پویا کردنخلاقیت به طور مستمر و روزانه به دیدن فعالیت برندها در بازار می پردازد در واقع، بازاریابی یک ورزش پرتماشاچی است!

بازاریابان موفق
نظریه اریک سیو
ویژگی و خصوصیات اخلاقی خاص اریک سیو پیگیر و مصر بودن است . در زندگی پافشاری در هر چیزی بسیار مفید است. شما بسیار شکست خواهید خورد و در اولین تلاش تان مقدار زیادی از مسائل را درک نمی کنید. اما این مسائل اهمیت ندارند چون با ممارست و پیگیری و پافشاری به جایگاه اولیه که مورد نظرات بود خواهید رسید

دی جی والدو
والدو به عنوان رئیس و موسس شرکت معتقد است : هیچ کس در بازاریابی نمی میرد. بازاریابان پزشک نیستند. ما در شغلی نیستیم که زندگی مردم در دست ما باشد. ما در حال کمک به تجارت برای حل مشکلات، کاهش هزینه ها و یا پول درآوردن بیشتر، هستیم. توصیه من: لذت ببرید. تبسم کنید و لبخند بزنید. برقصید. خودتان را خیلی جدی نگیرید. انسان باشید. انرژی مثبت مسری است، آنرا گسترش بدهید!

کارن للاند
من اطمینان کامل دارم که هر مشتری بالقوه لزوما مناسب نیست. ایشان معتقد هستند که هر مشتری بالقوه لزوما مناسب نمی باشند داشتن این دیدگاه باعث می شود که زمان زیادی را برای توجیح یکنفر برای همکاری با خود صرف نکنید در عوض، در جستجوی روابط عمومی ، تناسبی طبیعی و ارتباطی آشکار هستم. این باعث می شود شاد ترین و موفق ترین روابط مشتری را در دراز مدت ایجاد کنم.

پیتر شانکمن
پیتر تمایل زیادی به انتقال انرژی شادی ، خنده و مثبت به دیگران است .این همان تمایلی است که باعث می شود که می تواند نیاز یک فرد را، و راه به دست آوردن آنرا، حدس بزنم. از قمار کردن نمیترسم، چنانچه برای مثال، ساعت 4 صبح بیدار می شوم و برای آنلاین بودن یک کیک را به جلسه ای میبرم، و یا یک مشتری را به چتربازی میبرم. یک بار که اعتماد مشتری بدست بیابد و آنها را بخندانید، تجارت با آنها آسان می شود.

راه کار های بازار یابی موفق

آدام کلینبرگ
کلینبرگ یادگیری و آموزش را هرگز متوقف نمی کند. یک سازمان را به مدت 12 سال میگرداندم. با برخی از بزرگترین برندهای جهان کار کردم. شرکت من رتبه دوم سال را در سواحل غرب برای Ad Age Small Agency به دست آورد. من از هر فرصتی که بتوانم برای یادگیری پاسخ این سوال استفاده می کنم. خودم را مثل اسفنجی میدانم که وقتی که آدمها را میبینم، تلاش می کند تا دانش آنها را جذب کنم. به صورت مستمر کتاب میخوانم. در کنفرانس ها شرکت میکنم. مردم را تماشا میکنم. آزمایش می کنم. ما در این جهان به شدت متغییر زندگی می کنیم، و به عنوان یک بازاریاب، تنها روش برای پیشرفت مداوم، به دنبال درسهایی برای یادگیری بودن است، آنهم هر روز و هر روز.

ریک مولردی
دیدگاه مولردی کنجکاوی و کسب اطلاعات از برندهای خارج از صنعت خود اس از طریق روش های مختلف کسب اطلاعات مانند بازاریابی شبکه های اجتماعی و یا بازاریابی موتور جستجو و .. به دست می آید که در حال انجام چه کاری هستند . پیگیری آنچه رقبای ما انجام می دهند جالب است اما پیشرفت اغلب هنگامی که ما یک گام به عقب بر میگردیم و از بیرون صنعت خود را نگاه می کنیم، اتفاق می افتد. این زمانی است که ما اغلب ایده ها و الهام های منحصر به فردی را برای پیشرفت پیدا می کنیم.

جووانا لرد
لرد ارتباط زیادی با جوانان خلاق و کارآفرینان دارد و زمان زیاید را به گفتگوها با آنها می گذراند .تمام مدیران بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ سرشان شلوغ است اما من در هفته چند بار با کارآفرینان جوان به صورت حضوری قهوه میخورم و یا چت می کنم. آنها تمایل دارند که با مشکلات جدید بازار مقابله کنند و این قدرت خلاقانه، اشتیاق زیادی را به من منتقل می کند. وقتی که من به یک کمپین بازاریابی سنتی یا بازاریابی آنلاین جدید نزدیک می شوم یا کانال و چالشی می بینم، سعی می کنم به خاطر داشته باشم که بیرون، مردم هوشمندی وجود دارند که برای ساخت چیزهای بهتر مرا ترغیب و کمک میکنند و درمی یابم که به سوی بهتر شدن حرکت کنم.

تجربه های موفق بازاریابی

جیسون دیمرس
من بدون تردید و درنگ، عمل می کنم. به خودم در هر گونه تصمیم تجاری که مواجه می شوم و می دانم درست است، اعتماد می کنم و زمانی که می دانم آنچه را که باید انجام دهم، وقت کشی نمی کنم. بدون اقدام کردن، نتایج نمی توانند آشکار شوند، و متوجه شدم که بسیاری از مردم می دانند چه باید انجام دهند، اما مشکل عمل کردن آن است

برایان هونیگمن
برایان به صورت دائمی و همیشگی با ایده ها ، سیستم عامل ها، فن آوری ها، شرکت ها و افراد جدید در تعامل است و کار می کند تا مطلع شود که چه چیزی بهتر است و یا اینکه در طول زمان چگونه می توان از آن استفاده نمود. استفاده از این راهبرد برای همه چیزهایی که انجام می دهم، کمک می کند تا مستمراً از منطقه راحتی خارج شوم، و با چالاکی و انعطاف پذیری به نیازهای مشتریان و شرکای خود پاسخ دهم.


یکشنبه 99 اردیبهشت 7 , ساعت 12:22 صبح

اهداف بازاریابی

برای این مرحله مددر ابتدا باید تجزیه و تحلیل وضعیت کنونی شرکت یا سازمان، رقبای بازار،شرایط و تقاضای بازار پرداخت و نسبت به مشخص کردن اهداف بازاریابی و فروش سازمان اقدام نمود هدف اصلی بازاریابی برقراری تعادل میان میزان تولید محصولات و بازارهای هدف می باشد.

استراتژی بازاریابی

روش های اتخاذ شده توسط مدیران بازاریابی موفق با توجه به اهداف سازمانی و بازاریابی محتوا ، استراتژی های انتخابی برای دست یابی به اهداف سازمانی در چارچوب زمانی و براساس استراتژی ها و محدودیت های سازمانی و تهدیدهای محیطی است.

گام های موفقیت در بازاریابی و فروش

در قسمت زیر چهار راز معرفی شده است که راویان برند آنها را باور دارند و برای تعامل و ارتباط احساسی با مخاطب از آنها استفاده می کنند. این رموز شامل ترکیبی از اصول داستان نویسی و اصول برندینگ می باشد که این ترکیب می تواند به شما کمک کند تا روایت برند خود را خلق کنید تا اثربخشی برنامه های بازاریابی یکپارچه تان هر چه بیشتر شود.

بازاریابی

صادقانه و شفاف بیان کنید

صداقت و شفافیت در روایت برند مهم است. داستان ریشه در واقعیت برندینگ، محصولات و صنعت شما داشته باشد. به عبارت دیگر، حتی روایت های برند هم باید به سه مرحله اصلی ساختار برند وفادار باشد: انسجام، تداوم و خویشتنداری. اگر داستان برندتان ثبات نداشته باشد مخاطبان گیج خواهند شد و با یافتن برند دیگری که انتظارات آنها را برآورده کند، به سمت آن می روند.

از طریق شخصیت ها، داستان را هیجان انگیز کنید

روایت های برند از جمله اصول بازاریابی بشمار نمی آیند. آنها تبلیغات نیستند و همچنین گام هایی برای فروش و بازاریابی بیشتر نیستند. روایت برند باید با شخصت های برند و شخصیت نویسنده در مرحله اصلی گفته شود. داستان های خسته کننده خوانندگان را جذب نمی کنند و نمی توانند آنها را حفظ کنند اما داستان های پر شخصیت می توانند خوانندگان را جذب و حفظ کنند.

شخصیت هایی جذاب و دوست داشتنى خلق کنید

روایت برندینگ مستلزم این است که شخصیت هایی ایجاد کنید که مخاطبتان دوست داشته باشد. به این معنی نیست که شما باید شخصیت های ساختگی و تخیلی بسازید تا داستانتان را بگویید. در حالی که شخصیت هایی داشته باشید که بتوانند در نشان دادن پیام های برند به اشکال مختلف موثر باشند. برای مثال، شخصیت های خریدار بسازید و داستان را از دیدگاه آنها بگویید. مهمترین چیز در ایجاد شخصیت ها این است که بتوانید از لحاظ احساسی با مخاطبتان ارتباط برقرار کنید تا جایی که خودش بخواهد داستان را دنبال کند. ساختار استاندارد داستان نویسى شامل ابتدا،میانه و پایان را رعایت کنید در قسمت ابتدایى باید داستان مسئله را پرتوان شروع کنید و شخصیت داستان ساختگى را إیجاد نمایید در میانه داستان به بیان مشکل شخصیت کلیدى پرداخته و به تعارضات و مشکلاتى که پیش رو دارد بیان کرد

از تکنیک هاى دائمى بازاریابی استفاده کنید

مثل داشتن صفحه در شبکه های اجتماعی، یا استفاده از تیزر آنها، ایمیل و غیره را در نظر بگیرید. تاکتیک های بازاریابی آنلاین ، فرصت خیلی خوبی را برای استفاده از بازاریابی آفلاین و از طریق موبایل در روایت برندتان فراهم می کند.

نتیجه گیرى

با تمام تلاش های صورت گرفته در برند سازی، هدف شما، احاطه کردن مخاطبان با تجربیات برند (از جمله داستان ها) است، بنابراین آنها خودشان می توانند انتخاب کنند که چگونه می خواهند با برند شما تعامل کنند. با استفاده از روش های مختلف کاری کنید آنها از روایت برندتان لذت ببرند و خواهید دید که به اهداف بازاریابی و فروش برندتان نزدیک تر خواهید شد. هم اکنون شرکت های بزرگی اقدام به داستان گویی از طریق رسانه کرده اند. برای مثال، شرکت بی ام دبلیو از طریق داستان گویی اقدام به ساخت یک فیلم کرد و به نتایج خوبی هم دست یافت.

بازاریابی و استراتژی

تحلیل بازار کسب و کار

نکته قابل تامل دیگری که باعث می شود تا رقابت در میان شغل های متفاوت بسیار شدید شده است افزایش جمعیت در این سال ها و روی آوردن شرکت ها به کارهای تکراری باعث شده است که کیفیت عرضه خدمات و محصولات برای کاهش قیمت بسیار پایین بیاید کاهش کیفیت محصولات و خدمات تاثیر معکوسی در خرید مردم دارد و آنها فقط محصولاتی را خریداری می کنند که کیفیت بالاتری داشته باشد

بررسی نقش مشاوران بازاریابی

در بازار کار دو حالت وجود دارد یا دارای کسب و کار هستند و یا اینکه می خواهید کسب و کار راه اندازی می کند
در مرحله کسب و کار میزان رقبا زیاد هستند و به صورت مداوم در چالش هستند با رقبای کاری خود برای اینکه بتوانی شرایط جدیدی را به وجود آورید باید بتوانید شرایط کنونی محصول ، تولیدات و خدمات را آنالیز و بازبینی کنیم باید با هدف ایجاد موقعیت جدید و برای رسیدن به این شرایط باید با ارائه محصولات و خدمات جدید گوی سبقت را از رقبای کاری خود بروباید و یا اینکه برای محصول خود یک ارزش افزوده بی افزایید تا در جایگاه جدید به فعالیت مطلوب خود بپردازید لازمه رسیدن به این اهداف آنالیز و بررسی کسب و کار که در حیطه وظایف بازاریابان سازمانی می باشد بازاریابان سازمانی با روش های مختلف بازاریابی محتوا، بازاریابی موتورهای جستجوگر، بازاریابی شبکه های اجتماعی ،سعی در تجزیه و تحلیل بازار هدف و مخاطبان خود را دارند
در حالت دوم: برای شروع کسب و کار جدید از ابتدای راه اندازی شغل خود نیاز به شناخت همه جانبه بازار را دارید لازمه این شناخت کمک گرفتن از مشاوره بازاریابی می باشد در شرکت یا سازمان با تاسیس واحد بازاریابی و با تحقیق کامل و دقیق از شرایط بازار، نیازسنجی مخاطبان همچنین طراحی تبلیغات ماندگار و موثر در ذهن مخاطبان براساس اهداف سازمانی به ارائه برنامه استراتژیک سازمانی و مدیریت بازرایابی موفق دست یافت تا بتوان محصولات جدیدی را تولید و روانه بازار کنند که بتوانند در یک مدت زمان اندک از یک جایگاه قوی در بازار کسب و کار بهره مند شوند تاثیر مشاوران بازاریابی در رسیدن به موفقیت سازمانی کاملا محسوس می باشد

مشاوران در بازاریابی

نتیجه گیری

تمامی شرکت ها برای حل مشکلات کاری خود توان بازبینی ، فکر کردن و تصمیم گیری و تغییر رفتار خود دارند اما امکان دارد در این راه اشتباه کنند و یا اینکه زمان زیادی را صرف تغییرات کنند در صورتی که یک مشاوره بازاریابی دیجیتال می تواند به افراد و شرکت ها کمک کند تا بتوانند خوب فکر کنند تصمیم گیری کنند و بهترین شکل عمل کنند به فرایند تغییر و تحول کاری سرعت دهند و از ابطال نیروی انسانی و سازمانی جلوگیری کنند و در مرحله نهایی قدرت پیش بینی ، ارزشیابی و بهبود تغییرات رفتاری را بالا ببرند.


یکشنبه 99 اردیبهشت 7 , ساعت 12:12 صبح

استراتژی بازاریابی محتوا و بازاریابی درونی

استفاده از رسانه های اجتماعی در بازاریابی شبکه های اجتماعی  برای نزدیکتر شدن مشتریان به یکدیگر دربازاریابی درونی ، در روش بازاریابی آنلاین روشی که با کمک سایت های اینترنتی، ویدئو، خبرنامه های ایمیلی و بازاریابی از راه رسانه‌های اجتماعی مشتریان را نزدیکتر کنیم. استفاده از این روش ها به منظور نزدیکتر شدن هر چه بیشتر مشتریان به یکدیگر می باشد نه اینکه با با تبلیغات و آگهی های تبلیغاتی مشتری به دست آوریم .

انواع استراتژی تبلیغات

5 راهکار اساسی بازاریابی درونی

با پیاده سازی این 5 روش دراستراتژی بازاریابی و فروش خود می توانید تعداد مشتریان خود را توسعه و افزایش بدهید

گسترش نمای? آنلاین فروشگاه خود

عده زیادی از مردم بر این تصور هستند که مخاطبان از سایت فروشگاهی آنان خرید می کنند و می روند اما حضور شما در اینترنت و فضای مجازی باید فراتر و بیشتر از حضور در سایت شرکتتان باشد . حساب های و شبکه های اجتماعی خود را به سایت بازرگانی خود متصل نمایید با این روش می توانید بازدیدکنندگان و مخاطبان خود را به سمت سایت خود راهبری نمایید  و تاثیر بسزایی دردیجیتال مارکتینگ  شما خواهد داشت . اطمینان حاصل نمایید که اطلاعات مربوط به شبکه های اجتماعی خود مانند توییتر، فیس بوک، لینک دین اطلاعات کسب و کار و شرکت شما به صورت کامل درج شده باشد

وبلاگ نویسی

با وبلاگ نویسی رده سایت شما در جستجو واژگان کلیدی شما در بازاریابی موتورهای جستجو را بالا می برد و در سرچ در جستجوی واژگان کلیدی و ویژه شما در گوگل میان رتبه های اولین قرار می گیرید هدف و برنامه خود رو مشخص کنید و با توجه به نیاز و خواسته مخاطبان خود را د نظر بگیرید و براساس آن مطالب خود را برای انتشار انتخاب کنید درون مایه ای بسازید که بتوانید پاسخگو نیاز مشاریان و مخاطبان خود باشید تا بتوانید مشتریان بیشتری را جذب سایت خود نمایید . در سایت فروشگاهی خود به وبلاگ های خود لینک بدهید و به مخاطبان خود این اطمینان را بدهید که شما کار خود را به صورت تخصصصی می شناسید و می توانید مشکل آنها را مرتفع کنید .

بازاریابی محتوا

انتشار محتواهای بلاگ خود در سایت دیگر

نشر محتوای در بلاگ با توجه به اینکه زمان زیادی را می طلبد اما خروجی خوبی به همراه دارد بازاریابی محتوا  به وسیله نشر محتواهای خود در سایت هایی که محتوای مهمان نیز می پذیرند درج نمایید و با نوشتن در این سایت ها خود را پیشرو در کار خود بشناسانید . سایت ها به صورت کلی به دنبال نوشته های پر مخاطب می باشند چونی کار بر چندی آن فزونی گیرد. اگر چنین شود دیگر وادار نخواهید شد که برای سایت های گوناگون هر هفته چیزی بنویسد. مطالب پر خواننده تان پاسخگوی هم? آنها خواهد بود.

بازاریابی محتوا از موضوعات اساسی و مهم در حوزه بازاریابی و فروش می باشد که با پیشرفت توسعه رسانه های دیجیتال و دیجیتال مارکتینگ شکل تازه ای به خود گرفته است آیا شما بعنوان یک کسب و کار موفق بازاریابی محتوا را جدی گرفته اید و استراتژی مشخصی برای پیشبرد آن دارید؟.

 

روش طراحی استراتژی بازاریابی محتوا

تعیین الگو هدف محتوایی بازاریابی

بسیاری از صاحبان کسب و کار متاسفانه ایده های مشخصی از الگوی برای روش و نوع بازاریابی محتوایی انتخاب نکرده اند. یا حتی بد تر، تا حال به هدف محتوایی که تولید می کنند فکر نکرده اند

بازاریابی درونی

بررسی تاثیر استراتژی کسب و کار بر بازاریابی محتوا

نقش محتوایی که تولید می کنید در پیشرفت مجموعه شما چیست؟ماموریت  بازاریابی محتوا را کنار تصویر کسب و کار شرکت تان بگذارید در این مرحله می توان از مشاوره کسب و کار  استفاده نمایید . ارتباط اهداف محتوا را با بخش های مختلف کسب و کارتان بررسی کنید و مشخص کنید. اگر اهداف محتوا با دیگر ارکان سازمانی تطابق نداشته باشد و نتوانند ارتباط مناسبی پیدا کنند به مشکل برخواهند خورد

آیا محتوای شما به مخاطبانش در راستای بهبود کاری که میکنند کمک می کند؟

این سوال را باید مداوم از خود بپرسید. اگر محتوای شما واقعاً تاثیری بر مخاطبان شما نمی گذارد پس چرا آن را تولید می کنید؟

هر محتوایی که در مجموعه شما تولید می شود را می خوانید؟

مدیران ارشد بازاریابی از میزان فعالیت ها و تلاش های بی ثمر کارکنان خود اطلاع ندارند برای بررسی میزان تاثیر محتواهای تولید شده و در حال انتشار باید در جریان و درگیر باشند حداقل تا زمانی که بتوانید یک شاخص روشن از راستای تولید محتوا برای خود معین کنید


شنبه 99 اردیبهشت 6 , ساعت 10:7 عصر

تکنیک شش کلاه تفکر

هر نشستی می تواند زمینه سازی برای آغاز یک تصمیم گیری مهم باشد تئوری شش کلاه تفکر به بیان یک روش خلاقانه می پردازد که از طریق آن جلساتی که برگزار می شود به اقدامی ثمربخش و پویا تبدیل شود. در این روش سعی می شود که افراد آموزش داده شوند که تفکر خود جهت و نظم دهند و به راههای خلاقانه می اندیشند و نتایج را طبقه بندی و اولویت بندی می کنند و در نتایج از آن ها بهره مند شوند.

بازاریابی اینترنتی

هر کلاه تفکر، یک سبک متفاوتی از تفکر

کلاه سفید: شخصی که در جلسه این کلاه را به سر دارد بر داده های موجود تمرکز می کند. به اطلاعاتی که دارید نگاه می کند و نباید به چیزهایی که شامل الهامات، قضاوت های متکی به تجارب گذشته عواطف توجه کنند و تنها باید همچوم یک رایانه فقط اطلاعات را اراده دهد.و شکاف های اطلاعاتی در مورد آن مسئله را بیابد و به آنها توجه بیشتری کند.

کلاه قرمز: با پوشیدن کلاه قرمز، به مشکلات با استفاده از شم و یا نیمه راست مغز (قسمت خلاق و هنری مغز) و احساسات نگاه می کنند. هرکسی می تواند از الهامات و دریافت های ناگهانی خویش سخن گوید و دیگر نیازی به استدلال نیست. زمانی که از کلاه قرمز استفاده می کنید از قوی ترین تا ظریف ترین احساسات گفته می شود. سعی کنید واکنش ها افرادی که کاملا استدلال شما را نمی دانند، درک کنید.

کلاه سیاه: وقتی کلاه سیاه می گذارید دیدگاههای منفی خود را در خصوص مشکل یا موضوع مورد بحث به صورت منطقی بیان کنید.. تفکر کلاه سیاه به به برنامه ریزی جدی تر و منعطف تر کمک می کند. همچنین به شما کمک می کند تا قبل از اینکه دست به اقدام بزنید، کاستی ها و ریسک ها را شناسایی کنید. تفکر کلاه سیاه، یکی از مزایای این تکنیک است چون، خیلی از افراد موفق عادت دارند به طور مثبت فکر کنند به طوری که اغلب نمی توانند مشکلات را از قبل ببینند. که موجب می شود آنها در مقابل مشکلات آماده نباشند.

کلاه زرد: کلاه زرد به شما کمک می کند تا به طور مثبت فکر کنید. فرد تلاش می کند به نکات ارزشمند و مثبت موضوع بنگرد، یک دیدگاه خوش بین دارد که به شما کمک می کند تا تمام مزایای تصمیم را ببینید و ارزیابی کنید.

کلاه سبز: کلاه سبز نشانه خلاقیت است. با این تکنیک می توانید به راه حلهای نو بی اندیشیدو می توانید در مورد موضوع نظر اثر گذار بوده و و به تصمیم گیری های خلاقانه منجر شود.شما با این کلاه علاقمند می شوید که در راه تحول حرکت کنید و نظرات جدید ارائه دهید.

کلاه آبی: کلاه آبی نشانه ی کنترل فرآیند است. کلاه آبی باید بتواند به افکار افراد حاضر در جلسه را در ذهن خود به جریان درآورد و نظم و تمرکز دهد کلاه آبی تلاش می کند به تفکر جمع جهت دهد و با برنامه ریزی مشخص آن را سرانجام برساند و همچنین اولویت ها و محدودیت ها تعیین کند.یکی از راهکارهای دستیابی به موفقیت پیاده سازی تئوری شش کلاه تفکر در مدیریت بازاریابی می باشد

دیجیتال مارکتینگ

پیاده سازی تئوری نقش شش کلاه تفکر

در کشور ما تقریبا هیچ الگویی تعریف شده ای برای نحوه تفکر و تصیم گیر یوجودندارد هدف ازن مطلب پیاده سازی و الگوسازی تئوری شش کلاه تفکر در مدیریت بازاریابی می باشد. از تئوری تفکر شش کلاه می توان در مسائل و موضوعات کسب و کار ، بازاریابی شبکه های اجتماعی و ... استفاده کرد

پیاده سازی تئوری نقش شش کلاه تفکر پیاده سازی این تئوری می توان موضوعات و مسائل بطور دقیق مورد بررسی و باز بینی قرا رداد و بهترین خروجی ها که منجر به بازاریابی و فروش را برای شرکت و سازمان به ارمغان آورد و بهترین راه حل برای رفع موضوع انتخاب شود

نقش کلاه قرمز در بازاریابی

مدیر بازاریابی به بررسی اوضاع می پردازد و نظرات و احساسات و بازخوردها را دریافت و تحلیل و دسته بندی بازاریابی محتوا به این امر می پردازد.

نقش کلاه زرد دربازاریابی

در این مرحله مدیران بازاریاب با نگاه مثبت به روش کار کرد و مزایای روش کار را در نظر می گیرند و راه حل هایی که مطرح شده است و مورد بررسی قرار می دهند اینکه چه فرصت هایی در این راه حل ها وجود دارد و بهترین گزینه اجرایی این پروژه را مشخص کنیدو همچنین میزان موفقیت در این پروژه را تخمین بزنند

نقش کلاه سبز در بازاریابی

لازمه موفقیت در کارها خلاقیت است پس در این مرحله باید بدون محدودیت به مسئله پرداخت و ویک برنامه ریزی دقیق در جهت توسعه یافت.و راه حل های خلاقانه برای بازاریابی و فروش ارائه کرد.که مشتری را بتوانیم با توجه به شرایطش جذب کنیم

تبلیغات آنلاین

نقش کلاه سیاه در بازاریابی

در این مرحله مدیر بازاریابی معایب و خطرات احتمالی را مشخص می کند آیتم هایی نامناسب را مشخص و سعی در رفع مشکلات پروژه می کند

نقش کلاه آبی در بازاریابی

درنهایت یک مدیر بازاریابی موفق باید طوری برنامه ریزی کند که ازاهداف شرکت دور نشوند و اثربخشی و کارآیی جلسات را ارتقا دهد و ایده ها را سازماندهی کند و پویایی بین اعضا برای اجرای پروژه به وجود آورد.

نتیجه گیری

مدیریت بازاریابی و فروش در تمامی گرایش هایش مانند بازاریابی آنلاین،بازاریابی محتوا،به صورت پیش فرض از این الگو پیروی می کنند زیرا بدون داشتن شناخت کافی از تمامی مسائل و موارد مشتریان و محیط داخلی و خارجی و بررسی بازخوردها و تحلیلی خروجی ها نمی توان مدیر بازاریابی موفق باشیم و بتوانیم پیش بینی های لازم را برای مقابله با مسائل و مشکلات اجتماعی اتخاذ و ارائه دهیملیست کل یادداشت های این وبلاگ